Etter suksessen med miniborettslaget Frednesbakken 29 i Porsgrunn, har Mustad Bygg utviklet et nytt boligprosjekt med unike kvaliteter i Langesund. – Vi kjøpte Vaterlands gate 65 i fjor, forteller daglig leder Jørgen Mustad. – Beliggenheten er helt spesiell, bare noen meter fra sjø og strand. Dette gjør at leilighetene får en sjelden utsikt mot fyret på Langøytangen og havet. - Vaterlands gate 65 blir en perle, konstaterer prosjektmegler Tina Vinje. - Bygget får et klassisk uttrykk og vil kun inneholde tre moderne leiligheter – en i hver etasje. Boligen i underetasjen blir på rundt 73 kvadratmeter BRA. Den får to soverom, bad, vaskerom/bod og en åpen kjøkken- og stueløsning med utgang til en stor terrasse. Boligene i andre og tredje etasje blir omtrent like store, rundt 104 kvadratmeter BRA. De får begge tre soverom, to bad, eget vaskerom/bod og en romslig og åpen kjøkken- og stueløsning. Hele tre balkonger sørger for at disse leilighetene får optimalt med utsikt og sol.

 

Forkjøpsrett

 

Vaterlands gate 65 blir et lite og trivelig borettslag tilknyttet PBBL. - Dette betyr at våre medlemmer får forkjøpsrett til boligene, smiler markedssjef Lars Christensen. - Det er en økende etterspørsel etter attraktive boliger i Langesund. I løpet av sommeren ferdigstiller Mustad Bygg leilighetsprosjektet Lagunen, som også er et borettslag tilknyttet PBBL. Vaterlands gate 65 er virkelig en sjelden mulighet. Her får våre medlemmer tilgang til tre unike boliger, samtidig som de vet at det å bo i borettslag bidrar til trygge rammer i et godt fellesskap.